המסלול לביולוגיה תאורטית ומתמטית

שאלות ביולוגיות מניעות כיום חלק גדול מהמחקר החישובי "החם". המערכות הניסיוניות החדשות ומאגרי המידע הגדולים שקשורים אליהן דורשים מודלים ואנליזות סטטיסטיות מחמירות, שהפכו בשנים האחרונות לשגרה בביולוגיה. הכיוונים החדשים והמאתגרים הללו משלבים ביולוגיה ומדעים מדויקים, ומשנים את פני המדע.

פרח הקמומיל הצהוב, מייצג מודל מתמטי

ENGLISH

 

ביולוגיה תאורטית ומתמטית

 

העניין ההולך וגובר בביולוגיה תאורטית וחישובית משמש כוח המשנה בצורה דרמטית את פני המדעים הביולוגיים. השילוב בין גישות מתמטיות לניסויים הפכו בשנים האחרונות למשמעותיות כמעט בכל תחום בביולוגיה – מתורת האבולוציה של דרווין, דרך רגולציה של גנים, רשתות עצבים, ועד למודלים של מערכות אקולוגיות ושמירת הטבע.

 

הניסויים החדשניים בביולוגיה מבוססים על בסיסי נתונים רחבים, הדורשים אנליזה מתמטית וסטטיסטית מעמיקה. שאלות ביולוגיות יסודיות מניעות כיום חלק גדול מהמחקר החישובי "החם". כ 30% מההחישובים הכבדים בעולם מוקדשים למחקר ביולוגי. המערכות הניסיוניות החדשות ומאגרי המידע הגדולים שקשורים אליהן דורשים מודלים ואנליזות סטטיסטיות מחמירות, שהפכו בשנים האחרונות לשגרה בביולוגיה.

 

הכיוונים החדשים והמאתגרים הללו משנים את פני המדע. רבים מהמדענים הצעירים המבריקים ביותר נענים לאתגר ומתמקדים בתחומים כגון ביופיזיקה, ננוטכנולוגיה וביואינפורמטיקה. כתוצאה, בפקולטות רבות למדעי החיים, לרבות באוניברסיטת תל אביב, ישנם מדענים בכירים רבים שעבודתם מתמקדת בממשק שבין הביולוגיה והמדעים מדויקים.

 

ראש התוכניתד"ר יסמין מרוז 

 

 

 

ייחודו של המסלול

 

המסלול לתואר שני בביולוגיה תיאורטית וחישובית היא ייחודי וראשון מסוגו במוסדות אקדמיים בארץ. המסלול מציע תשתית של קורסים אינטרדיסיפלינריים מיוחדים ופרויקטי מחקר שעונים על צרכיהם של תלמידי מוסמך בעלי תואר ראשון בביולוגיה או במדעים מדויקים. המסלול משלב בין קורסי ליבה מתמטיים לכישורים ביולוגיים, ומכשיר את בוגריו לקריירה מקצועית בביולוגיה תיאורטית וחישובית.

 

המסלול מיועד לתלמידים בעלי תואר ראשון בביולוגיה, מדעים מדויקים, הנדסה, רפואה או צירופים שלהם, המעוניינים לעסוק בשאלות ביולוגיות מנקודות מבט תאורטיות או חישוביות.

 

 

 

תוכנית הלימודים מורכבת מ-30 שעות וממחקר מעשי במעבדה.

 

לתוכנית הלימודים (ידיעון הפקולטה)

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>