המסלול לביולוגיה של התא ואימונולוגיה (נלמד באנגלית)

אם אתם רוצים ללמוד ביולוגיה בסיסית של התא או אימונולוגיה ומבקשים להתעמק בהיבטים מחקריים יישומיים ובראשם הבנת האתגרים שמציבות בפנינו מחלות כגון סרטן, מחלות מדבקות, ניוון מוחי ועוד; אם אתם שואפים למצוא פתרונות ותרופות לאתגרים אלו – מסלול זה תוכנן במיוחד בשבילכם.

 

ביולוגיה של התא ואימונולוגיה

ENGLISH

 

 

ביולוגיה של התא ואימונולוגיה

 

המסלול לחקר התא ולאימונולוגיה מספק מסגרת אקדמית למצוינות מחקרית מבוססת הכשרה ניסויית באחת ממעבדות הפקולטה שלנו. תלמידנו בתחומי הביולוגיה של התא ואימונולוגיה רוכשים הן רקע ניסיוני הן רקע תיאורטי חזק, שיפתחו בפניהם דלתות ללימודים לתואר דוקטור, ולהוראה ומחקר באקדמיה, בתעשייה ובמערכת הבריאות.

 

 

ייחודו של המסלול

 

המסלול לביולוגיה של התא ולאימונולוגיה נועד להכשיר תלמידי מחקר לקריירה עצמאית במחקר ובהוראה בתחומים אלו ובדיסציפלינות הסמוכות. תוכנית הלימודים כוללת הכשרה בין-תחומית שמשלבת מחקר שיתופי ומחקר אינטראקטיבי.

 

אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שפתרון שאלות מחקריות מורכבות מצריך שילוב מיוחד של חוקרים בעלי מטרות משותפות ומומחיות מגוונת. מעבדות רבות מן השורה הראשונה עובדות בשיטה זו במטרה לאפשר לתלמידיהן להתמקד במגוון נושאים ולעסוק בכמה שאלות מחקר בה בעת.

 

המחקר במסלול שלנו מפגיש את התלמידים עם מכשור מדעי חדשני לחקר הביולוגיה המולקולרית, הביוכימיה, המיקרוסקופיה המתקדמת, ולעבודה עם תרביות תאים ובעלי חיים.

 

להורדת קובץ ההנחיות למתעניינים בבית הספר למחקר ביו-רפואי וחקר הסרטן ע"ש שמוניסלחצו כאן >> 

 

דבר ראש המסלול

 

זכות גדולה היא לעמוד בראש המסלול לביולוגיה של התא ואימונולוגיה בפקולטה למדעי החיים באוניברסיטת תל אביב. תחום מחקר זה ניצב בחוד החנית של ההתקדמות המרשימה שחלה בשנים האחרונות בהתמודדות עם מחלות קשות ועם ריפוין. הדרישות להתקדמות זו הן הבנת תפקוד התאים, הקשרים ביניהם והתקלות במסלולים תאיים בפתולוגיות השונות.


גישות ביולוגיות מולקולריות מיושמות בחקר קיפול חלבונים, בתנועה ובבקרת איכות של חלבונים, בגליקוביולוגיה, בוירולוגיה, באימונולוגיה של הסרטן, בניוון מוחי ועוד. כל נושאי המחקר האלו עומדים במרכז עיסוקן של המעבדות שלנו. בנוסף, אנחנו מציעים מבחר גדול של קורסים שמתעדכנים כל הזמן במטרה להיות בחזית המחקר ולחשוף את תלמידינו לכל החידושים בתחום.  

 

ובנימה אישית, אני פועל להבין את שאיפותיו והעדפותיו של כל תלמיד וכל תלמידה חדשים במסלול. אני משתדל לענות על כל השאלות ולתמוך בהתקדמותם המחקרית של כל התלמידים. הצלחתכם היא הצלחתנו. בוגרי מסלולנו מתקבלים בזרועות פתוחות בכל מקום שאליו הם בוחרים להגיע.

 

פרופ' חררדו לדרקרמר

 

 

תוכנית הלימודים מורכבת מ-30 שעות וממחקר מעשי במעבדה.

 

לתוכנית הלימודים (אתר הידיעון)

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>