תואר שני

מסלול הלימודים במדעי הצמח מקיף נושאים מגוונים ובהם ביוטכנולוגיה, גנטיקה מולקולרית, מודלים בהתפתחות, עקות ביוטיות ואביוטיות, באינפורמטיקה, אנרגיה חלופית, אבולוציה ואקולוגיה

ENGLISH

 

תואר שני

בבית הספר למדעי הצמח ואבטחת מזון, ניתן ללמוד תואר שני בכל אחד מתחומי המחקר בפקולטה >> 
 

סטודנטים המעוניינים במסלול לתזה לתואר שני במדעי הצמח חייבים למצוא תחילה מנחה.
 

לאחר איתור המנחה, יש להרשם במזכירות בית הספר ובאתר הרישום

 


תואר שני במדעי הצמח ואבטחת מזון 
ראש המסלול: פרופ' אילון שני 
תוכנית הלימודים (ידיעון הפקולטה)

 

מטרת המסלול ללמד ולהכשיר סטודנטים בנושאים שונים של מדעי הצמח ובראשם הבנת הצמח ברמות שונות, מרמת הד.נ.א. והתפתחות האורגניזם ועד להבנת האוכלוסייה. התוכנית כוללת הכשרה ולימוד של שיטות מחקר שונות מביולוגיה מולקולרית, מודלים מתמטיים, ביואינפורמטיקה ועד אינטראקציות בין צמחים ושינויים סביבתיים.המסלול שלנו מדגיש הכשרה מעשית, מחקר ושיתוף פעולה בין-תחומי באמצעות טכנולוגיות חדשניות במטרה לענות על שאלות בסיסיות בביולוגיה. כמו כן, אנחנו מדגישים במיוחד את תחומי הביוטכנולוגיה בצמחים.

תלמידנו זוכים להכשרה מחקרית מעולה בגנטיקה מולקולרית, בביוטכנולוגיה, בביוכימיה של הצמח, בביולוגיה תאית, באקולוגיה ובביואינפורמטיקה, שמאפשרת להם להמשיך ללימודים לתואר שלישי ולפתח קריירה אקדמית. מסיימי התוכנית שלנו מצוידים בכל הכלים המחקריים שיעזרו להם למלא תפקידים שונים בתעשייה. תוכנית הלימודים מורכבת מ- 30 שעות לימוד וממחקר מעשי במעבדה.

 

תוכנית לתואר שני באקולוגיה ואיכות הסביבה במסלול מחקרי 
ראש המסלול: פרופ' יוני בלמקר 
תכנית הלימודים (ידיעון הפקולטה)


המסלול לתואר שני באקולוגיה ואיכות הסביבה מתאים לסטודנטים המעוניינים להתמחות בנושאי שמירת טבע, אקולוגיה וסביבה. התכנית מכסה נושאים מגוונים באקולוגיה, אבולוציה ושמירת טבע, ומספקת לסטודנטים כלים מתקדמים בהם נעשה שימוש בתחומים אלו, כמו גם הבנת האתגרים הכרוכים בשמירה על עולם ירוק במציאות של שינויים גלובליים. בוגרי התכנית יכולים להמשיך ללימודי דוקטורט או לפנות לעבודה מעשית בתחומים הרלוונטיים. הלימודים כוללים קורסים עם סיורים וסדנאות בשדה. תוכנית הלימודים מורכבת מ- 30 שעות לימוד וממחקר מעשי במעבדה.

 

תוכנית לתואר שני בגנטיקה במסלול מחקרי
ראש המסלול: ד"ר צחי חגי 
תכנית הלימודים (ידיעון הפקולטה)

המסלול לגנטיקה  מיועד לתלמידים בעלי תואר ראשון בתחום מדעי החיים או תחומים קרובים, העומדים בתנאי הקבלה לתואר שני בפקולטה למדעי החיים. קורסי החובה של המסלול יינתנו באנגלית.
תוכנית הלימודים מורכבת מ- 30 שעות לימוד וממחקר מעשי במעבדה.


תוכנית לתואר שני בביולוגיה של התא ואימונולוגיה במסלול מחקרי
ראש המסלול: ד"ר ליאור מאיו 
תכנית הלימודים (ידיעון הפקולטה)

תכנית הלימודים הבנויה למשך לימודים של שנתיים (4 סמסטרים) כוללת קורסי חובה ובחירה, ביצוע עבודת מחקר, הגשת סיכום בכתב של עבודת המחקר והגנה עליה בבחינת גמר. הקורסים כוללים סה"כ 30 ש"ס, מתוכן יש לשלב כמפורט בהמשך קורסי מדרשה- דהיינו, קורסים הפתוחים לתלמידי תואר שני ושלישי בלבד. תלמידי שנה שלישית בתואר ראשון יתקבלו לקורסים אלו באישור מיוחד בלבד. תכנית הלימודים לכל תלמיד/ה תאושר ע"י ועדת המסלול. תכנית לימודי השלמה לתלמידים המגיעים ממוסדות אחרים או פקולטות אחרות תקבע ע"י ועדת המסלול. תוכנית הלימודים מורכבת מ- 30 שעות לימוד וממחקר מעשי במעבדה.

 

תוכנית לתואר שני בביוכימיה
ראש המסלול: ד"ר עומרי וורצל 
תכנית הלימודים (ידיעון הפקולטה)

תכנית המסלול לביוכימיה מיועדת לתלמידים אשר לומדים באחת ממחלקות / בית הספר הפקולטה למדעי החיים לקראת התואר השני. כל קורסי החובה של המסלול יינתנו באנגלית. תוכנית הלימודים מורכבת מ- 30 שעות לימוד וממחקר מעשי במעבדה.

 

התכנית הבינלאומית לתואר שני במדעי הצמח בדגש אבטחת מזון
בתמיכת ד"ר אלכס אפרים ראט לזכרה של המנוחה מרי קטלין פרידמן ראט ז"ל


ראש המסלול: פרופ' ניר אוהד
לחצו כאן להורדת המדריך "כל מה שאתם צריכים לדעת" (בשפה האנגלית)

המשימה של המסלול למדעי הצמח בדגש על ביטחון תזונתי ובטיחות היא לחנך ולהכשיר תלמידים, להבין כיצד צמחים מתפקדים ומקיימים אינטראקציה עם סביבת הגידול שלהם ברמות שונות של ארגון, מהרמה המולקולרית ועד לרמה האקולוגית. קשר לביטחון תזונתי. התכנית תאפשר רכישת ידע על המתודולוגיה הנהוגה בגנטיקה מולקולרית של צמחים ובנושאים ביולוגיים של התא; ולחקור כיצד צמחים מקיימים אינטראקציה עם אורגניזמים אחרים ומסתגלים לשינויים סביבתיים. יתרה מכך, לאור האתגרים של הזנה בר-קיימא של האוכלוסייה ההולכת וגדלה בעולם שלנו, התוכנית מציגה קורסים רלוונטיים בנושא ביטחון תזונתי בדגש על קיימות.

התוכנית מספקת לסטודנטים ידע אקדמי עם סגל מוביל, הזדמנויות לרכוש מיומנויות מעשיות והזדמנות להיות חלק מיצירת עתיד בר קיימא. התכנית מחייבת שכל סטודנט יבצע פרויקט מחקר המהווה חלק בלתי נפרד מהתכנית. פרויקטי מחקר יכולים להיעשות בתיאום והסכמה של כל אחד מהחוקרים בפקולטה למדעי החיים. הסטודנטים שלנו מקבלים הכשרת מחקר מצוינת בגנטיקה מולקולרית של צמחים, ביוכימיה, ביולוגיה של התא, אקולוגיה וביואינפורמטיקה שתאפשר להם להמשיך לתואר דוקטור לאחר מילוי עבודת גמר MSc  ולהיכנס לקריירה אקדמית. לחילופין, הבוגרים מצוידים היטב גם לתפקידים במגזר הממשלתי כקובעי מדיניות או במגזר תעשייתי ההייטק.

 

הנחיות לכתיבת תיזה - עברית >> 


Guidelines for Writing a MSc Thesis >>  

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>