דבר הדקאן

פרופ' דני חימוביץ, דקאן

ברוכים הבאים לאתר הפקולטה למדעי החיים ע"ש ג'ורג' ס. וייז באוניברסיטת תל אביב. הפקולטה שלנו היא מגוונת, תוססת ואינטראקטיבית. חברי הפקולטה מובילים תכניות מחקר חדשניות ומנחים סטודנטים לתואר ראשון, תארים מתקדמים ופוסט-דוקטורט. הוראת מדעי החיים בפקולטה היא מגוונת כמו המחקר בה. הפקולטה מציעה מסלולי לימוד לתואר ראשון ותארים מתקדמים, וכן תכנית מחקרית למצטיינים, תכניות בהדגש ביוטכנולוגיה או אקולוגיה, ותכניות משולבות בביואינפורמטיקה, מדעי הרפואה, כימיה, פיזיקה, פילוסופיה ועוד.

 

בין-תחומיות היא בדנ"א שלנו; מומחים בביולוגיה של התא, מתמטיקה, מדעי המחשב, ננו-טכנולוגיה ואקולוגיה עובדים כולם יחד כדי לגלות את את המנגנונים המתוחכמים-להפליא שמאפשרים את קיום החיים. תכניות מחקר ייחודיות מכסות מגוון רחב של מערכות ביולוגיות בכל ממלכות החיים. אנו שואפים לחקור את החיים בכל הרמות, החל מגילוי המבנים האטומיים של מולקולה בודדת, דרך קשרים בין תאי צמח או אדם, ועד לפעולת האורגניזם השלם וחשיפת הקשרים המורכבים במערכת האקולוגית המשתנה. המטרה המאחדת את המחקר שלנו היא הבנת המנגנונים הבסיסיים ששולטים בהתנהגות תאים, אורגניזמים ומינים והיחסים האבולוציוניים שביניהם. ידע בסיסי זה הוא חיוני הן למציאת תרופות למחלות אנושיות והן למציאת דרכים להאכיל את אוכלוסיית העולם, ההולכת וגדלה.

 

אופיה הרב-גוני של הפקולטה שלנו משתקף ביחידות המרכיבות אותה: למעלה מ-90 מעבדות המחקר של הפקולטה ממוקמות בשלושת בנייניה  וכן בגנים הבוטניים של אוניברסיטת תל אביב, בגן למחקר זואולוגי ע"ש א. מאיר סיגלס, המכון לחקר הדגנים , ומוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט. חוקרי הפקולטה שלנו לא רק משתפים פעולה ביניהם, אלא גם מקיימים קשרים עם חוקרים בפקולטות אחרות בקמפוס: עם חוקרי הפקולטה להנדסה כדי לגלות סוגים חדשים של דלק אורגני,  עם חוקרים מתחום מדעי החברה ועם משפטנים על מנת ללמוד את הבסיס לבטחון מזון עולמי וכן אנו עובדים בצוותים משותפים עם פסיכולוגים ורופאים על מנת להבין את תפקוד המח האנושי.

 

בכל הפעילויות הללו, אנחנו מתמקדים במצוינות ושואפים לשמור על רמה גבוהה של מעורבות והתלהבות מדעית, אשר משקפות את האנרגיה של תל אביב, העיר ללא הפסקה. אנא הקדישו זמן לבקר באתר שלנו ולקבל מידע על תכניות הלימוד, על חברי הפקולטה ועל המחקר המגוון והמרגש שלנו. אנו תמיד זמינים לענות לכל שאלה.

 

בברכה,
פרופ' דני חיימוביץ, דקאן

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive