יחידת דימות תהודה מגנטית (MRI) מורחבת במרכז שטראוס

Siemens Prisma 3T הוא סורק ההדמייה העצבית האנושית הטוב בעולם כיום.

מרכז שטראוס להדמיה עצבית ממוחשבת עבר התפתחות ניכרת בשנה האחרונה, כולל רכישה של סורק אנושי חדש מסוג Siemens Prisma 3T. המרכז התמקד בעבר בהדמיית עכברים וחולדות לשם מחקר של המוח. אולם עתה, משהתאפשרו סריקות של מוח אנושי, חוקרי המרכז יכולים לקבל תמונה ברורה יותר של מה מתרחש בתוך המוח האנושי.

 

הסורק הוא כיום סורק ההדמייה העצבית האנושית הטוב בעולם ומאפשר רזולוציה גבוהה במיוחד, הן בזמן והן במרחב. איכות התמונה מוגברת על ידי גראדיינט של 80 מיליטלסה למטר(mT/m)  בשילוב עם קצב פניה של T200 למטר לשניה. הסורק, הנמצא בקמפוס אוניברסיטת תל אביב, מביא ל-30 קבוצות חוקרי הדמייה יכולות ייחודיות במינן במונחים של הדמייה עצבית אנושית, הן מבנית והן תפקודית.

 

על מנת לאכסן את הסורק החדש, המרכז התרחב וכעת כולל חדרי בדיקות חדשים להתנהגות, שניים מהם ערוכים ל-EEG (רישום הפעילות החשמלית של המוח) ול-TMS (גירוי מגנטי דרך הגולגולת). יחידת הבקרה עצמה כוללת את כל הציוד הדרוש עבור ההדמייה התפקודית הטובה ביותר, כולל מסך LCD NLL, יחידות תגובה בעיצוב עדכני, וכן EEG ו- BioPacעבור איסוף נתונים פיזיולוגיים.

 

הסורק האנושי החדש הוא אחד מתוך 10 מערכות בלבד המותקנות בעולם, ויבטיח שנים של איסוף המידע המיטבי האפשרי. מחקר זה יוביל לטיפול יעיל יותר לתסמונות עצביות ופסיכיאטריות, ולמחלות ניוון עצבי.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>