אוניברסיטת תל אביב העניקה את מענק קדר היוקרתי לפרופ' יוסי יובל

פרופ' יוסי יובל, חוקר פורץ דרך בבית הספר לזואולוגיה בפקולטה למדעי החיים וראש ביה"ס סגול למדעי המוח, הוא אחד הזוכים במענק קדר היוקרתי, מטעם אוניברסיטת תל אביב

09 יוני 2021
פרופ' יוסי יובל
 
פרופ' יוסי יובל הוכרז כזוכה לשנת 2021 במענק קדר (KADAR  AWARDS), על הישגיו פורצי הדרך בקטגוריית החוקר הצעיר במדעים. 
 
 
הפרס היוקרתי הינו תרומת ד"ר אברהם קדר, מחנך ובוגר בית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אביב, ומוענק באמצעות מענק של קרן נעמי, לזכרה של אשתו ד"ר נעמי פראוור קדר, מומחית לספרות ילדים ביידיש אשר הקדישה את חייה לחינוך.
 
 
פרופ' יובל נבחר על ידי ועדה בלתי תלויה ומולטי-דיסציפלינרית בראשות סגן הנשיא למחקר, פרופ' דן פאר, אשר חבריה הינם מהחוקרים הבולטים בתחומים השונים, שכבר זכו בפרסים רבים ושונים. הצלחת הפרס והשפעתו מתבטאים הן במועמדים המצוינים המתחרים עליו מדי שנה והן בכך שמרבית הזוכים בפרס זכו לאחר מכן גם בפרסים ארציים ובמענקים בינלאומיים מכובדים ביותר. 
 

פרופ' יוסי יובל חוקר התנהגות בשדה, במעבדה ובתוך המוח עצמו. כדי לעשות זאת הוא משתמש בעטלף כחיית מודל. ביוזמתו הוקמה מעבדה ראשונה מסוגה בעולם לחקר העטלפים בגן הזואולוגי של אוניברסיטת תל-אביב. כמו כן פיתחו החוקרים את מכשירי הג'י-פי-אס הקטנים ביותר בעולם שהוצמד לכל עטלף וכולל גם מיקרופון להקלטת אותות על קוליים.

 

צפו בפרופ' יוסי יובל מספר על חיי העטלפים במושבות צפופות, ערים של ממש, ומתמקד באי פרטידה, השוכן בין באחה שבמקסיקו לקליפורניה, מקום משכנו של עטלף הדגים המקסיקני - העטלף הימי היחיד בעולם
 

 

 

 
 
 
 
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>