קבלה ללימודי דוקטורט

בעלי תואר מוסמך בציון משוקלל מינימלי של 80 וציון תיזה מינימלי של 85 יכולים להגיש מועמדות ללימודים לתואר שלישי. סטודנטים אשר סיימו תואר ראשון בהצטיינות יכולים להגיש מועמדות למסלול ישיר לדוקטורט. מחלקות מסויימות מציבות דרישות נוספות, ועל המועמדים לעיין בדף המחלקה באתר הפקולטה לפני ההרשמה. מומלץ לסטודנטים לעתיד למצוא מנחה מאחת ממחלקות הפקולטה לפני ראיון הקבלה.

 

הגשת מועמדות לתואר דוקטור לפילוסופיה (PhD):

בשלב ראשון, על מועמדים לתואר שלישי לפנות ישירות לחברי הפקולטה (ראשי המעבדות). כאשר איש סגל הפקולטה והמועמד/ת מגיעים להסכמה, על המועמד/ת להגיש בקשה רשמית לקבלה ללימודי תואר שלישי לוועדת הדוקטורטים המחלקתית. הבקשה תכלול את המסמכים הבאים:

1. טופס הגשת מועמדות.

2. קורות חיים, כולל רשימת פרסומים.

3. גליונות ציונים מהתואר הראשון והשני (גליון ציונים רשמי אינ הכרחי אם ניתן להציג גליון ציונים מקוון).

4. תעודת התואר השני או אישור רשמי על קבלתו.

5. תקציר תיזת התואר השני.

6. שני מכתבי המלצה, רצוי שאחד מהם יהיה ממנחה התיזה.

7. מכתב קבלה מהמנחה המיועד לדוקטורט.

 

מזכירות המחלקה תקבע מועד לראיון של המועמד בפני וועדת הדוקטורטים המחלקתית. הוועדה תשקול את המועמדות ותודיע למועמדים על החלטת הוועדה זמן קצר לאחר קיום הראיון.

 

מידע כללי

כל התלמידים לתואר שלישי בפקולטה מקבלים מלגה. רבים מהם, אך לא כולם, גם מועסקים במשרה חלקית כעוזרי הוראה בקורסים לתואר ראשון של המחלקה.

קיימת בפקולטה אפשרות למסלול ישיר לדוקטורט. הדרישות הראשוניות למסלול זה הן דומות לדרישות הקבלה לתואר שני.

מיד לאחר הקבלה, התלמיד/ה יכול/ה להתחיל את לימודיו/ה. באופן עקרוני, לימודי דוקטורט יכולים להתחיל בכל זמן במשך השנה.

 

לאחר שנה על כל סטודנט/ית להגיש הצעת מחקר שנבדקת על ידי וועדה מלווה, אשר עוקבת אחר התקדמותו/ה של כל סטודנט/ית. הגשת הצעת המחקר יכולה להדחות בשנה נוספת, אבל חייבת להתבצע לפני תום השנה השניה ללימודי הדוקטורט על מנת להמשיך את לימודי התואר. ניתן להגיש את תיזת הדוקטורט לאחר השנה השלישית, אך רוב הסטודנטים מסיימים לאחר ארבע או חמש שנים. יתכן והמלגה לא תמשך מעבר לחמש שנים.

 

מידע נוסף ניתן למצוא בידיעון הפקולטה.

 

יושב ראש וועדת הדוקטורטים הפקולטטית הוא פרופ. יואל הירש. לקבלת פרטים נוספים ניתן לפנות לרכזת המדרשה לתארים מתקדמים, רינה לבנון, דואר אלקטרוני: ilonac@tauex.tau.ac.il 

מידע נוסף

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>