פרופ' ענת הרשקוביץ – חברת האקדמיה האירופית למיקרוביולוגיה

פרופ' ענת הרשקוביץ, סגנית ראש ביה"ס שמוניס למחקר ביו-רפואי וחקר הסרטן ונשיאת האגודה הישראלית למיקרוביולוגיה, מונתה לחברה באקדמיה האירופית למיקרוביולוגיה (EAM)

26 ינואר 2022
פרופ ענת הרשקוביץ

 

האקדמיה האירופית למיקרוביולוגיה נוסדה בשנת 2009 וחברים בה כ-150 מיקרוביולוגים. מטרתה המרכזית של האקדמיה היא לקדם ולהגביר את ההשפעה של המדע המיקרוביולוגי באירופה ובעולם. האקדמיה נתמכת על ידי ארגון הגג "הפדרציה של אגודות מיקרוביולוגיות אירופיות" (FEMS) ובהתאם, שני הגופים משתפים פעולה במגוון תחומים.

 

מחקרה של פרופ' ענת הרשקוביץ מתמקד בהבנת יחסי הגומלין בין הפתוגן הבקטריאלי ליסטריה מונוציטוגנס ותאי יונקים, בפרט תאי מקרופאג'ים. קבוצתה חוקרת אסטרטגיות שונות באמצעותן הבקטריה חודרת לתאי היונקים, משתכפלת בתוכם, חומקת מזיהוי על ידי מערכת החיסון המולדת ומבצעת מניפולציה על דרכי ההתמודדות התאית.

 

בשנים האחרונות היא מתמקדת בהבנת מערכת היחסים של חיידקים פתוגנים עם הווירוסים שנמצאים בגנום שלהם, המכונים פאג'ים. בין היתר, גילתה פרופ' הרשקוביץ כי פאג'ים אלה משתפים פעולה עם חיידקים בזמן הדבקה ממלית ואף עוזרים להם לשרוד בגוף האדם.

 

פרופ' ענת הרשקוביץ: "אני שמחה וגאה להצטרף לארגון המכובד הזה, ומקווה כי החברות בו תסייע לי לתרום מכישורי ומניסיוני על מנת להמשיך ולקדם את מדע המיקרוביולוגיה בארץ ובעולם. גם בעידן הנוכחי חשוב לזכור כי ישנן בעיות רבות ודוחקות בעולם המיקרוביולוגיה והבקטריות שעוד דורש מחקר והעמקה, וזו הסיבה שאנחנו כאן".

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>