ד"ר אלדמע שש-חן היא הזוכה בפרס Eclipse לחדשנות בביולוגיה עתירת נתונים

הפרס מוענק על ידי אגודת ה-RNA וממומן על ידי Eclipse BioInnovations, חברת גנומיקה מסחרית מובילה שבסיסה בסאן דייגו שבקליפורניה

13 ינואר 2022

 

 

 

ד"ר אלדמע שש-חן מביה"ס שמוניס למחקר ביו-רפואי וחקר הסרטן בפקולטה למדעי החיים, הוכרזה כזוכה בפרס Eclipse לחדשנות בביולוגיה עתירת נתונים (High Throughput Biology). הפרס מוענק על ידי אגודת ה-RNA וממומן על ידי Eclipse BioInnovations, חברת גנומיקה מסחרית מובילה שבסיסה בסאן דייגו שבקליפורניה.

 

ד"ר שש-חן היא חברת סגל חדשה שהצטרפה לביה"ס שמוניס בשנת הלימודים הנוכחית ובימים אלה עמלה על הקמת קבוצת המחקר שלה. היא בוגרת האוניברסיטה העברית בירושלים בפסיכוביולוגיה ואת לימודי התואר השלישי עשתה במכון ויצמן למדע. לסגל ביה"ס הצטרפה לאחר פוסט דוקטורט במכון.

 

מחקרה של ד"ר שש-חן עוסק במנגנונים מבוססי-RNA המעורבים בוויסות ביטוי גנים וכן בהשפעתם של שינויים כימיים על גבי RNA בעיצוב תהליכים תאיים בבריאות ובחולי.

 

ד"ר שש-חן: " קבוצתי מתמקדת בחקר תפקידם של שינויים בהרכב ה-RNA על הפיזיולוגיה של מחלות שונות וביניהן מחלת הסרטן, תוך מידול ברמה האורגניזמית, התאית והמולקולרית, ושימוש במתודולוגיות חישוביות וניסיוניות חדשניות. אחת ממטרותינו העיקריות, היא לפענח את המנגנונים התלויים ב-RNA ואשר קריטיים להתפתחות הגידול – מה שיאפשר דיאגנוזה וטיפול טובים יותר בסרטן. אני שמחה מאוד על הזכייה בפרס, אשר לא רק מוקיר את העשייה המחקרית שלי עד כה, אלא חשוב מכך, יאפשר לי לקחת את המחקר העתידי שלי צעד אחד קדימה ואף יותר מכך". 

 

  

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>