אינטראקציות בין צמחים ומיקרואורגניזמים

צמחים מקיימים אינטראקציות מורכבות עם מיקרואורגניזמים, מיחסים סימביונטים שמועילים לצמח ועד לטפילים שגורמים מחלות ונזקים. חוקרים בתחום לומדים על סוג האותות הצמחיים והמיקרוביאליים, מנגנוני האלימות וההגנה, ורשתות הגנים והמולקולות שמווסתים את האינטראקציה. הבנה מעמיקה של האופן בו צמחים מתגוננים מפני פתוגנים או מאפשרים דו קיום עם מיקרואורגניזמים מועילים חיונית ליכולת שלנו לשלוט בפתוגנים ולמנוע מחלות, ולניצול של מינים מועילים לשיפור צמחים.

 

המחקר בבית הספר כולל עבודות על מערכת החיסון הצמחית, בפרט מחקר של מנגנוני העברת אותות שמתווכים אינטראקציה עם פתוגנים, ביולוגיה של חיידקים ופטריות פתוגניים בדגש על אפקטורים ומנגנוני אלימות, מחקר של קהילות מיקרואורגניזמים צמחיים (מיקרוביום), ופיתוח של צמחים עמידים למחלות.

 

תחומי מחקר פוטנציאליים כוללים: מערכת החיסון של צמחים, פטריות וחיידקים פתוגנים, מיקרוביום, בידוד ואפיון של גנים לעמידות למחלות, וייצור צמחים עמידים למחלות.

 

חוקרים בתחום: 

 

פרופ' גואידו ססהפרופ' עמיר שרון פרופ' עדי אבני 

 

 

 

 

Plant-Microbes Interactions

 

Microbes establish complex interactions with plants that vary from beneficial to parasitic relationships. Studies in this research area are aimed at deciphering plant and microbial signals, and gene networks and molecules that regulate the interaction. Deep understanding of how plants defend themselves from pathogenic species or accommodate beneficial microbes is critical for our ability to control pathogens and prevent diseases, and for utilization of beneficial microbial agents in crop improvement.

 

Research at the School includes studies of the plant immune system, with particular attention to molecular components that detect pathogens or participate in immune signalling, biology of bacterial and fungal pathogens with emphasis on effectors and other virulence factors, plant microbial communities (microbiome), and development of disease resistant plants.

 

Potential research subjects include: plant immunity, fungal and bacterial pathogens, microbiome, isolation and analysis of disease resistance genes, and production of disease resistant plants.

 

Researchers in the field: 


Prof. Guido Sessa


Prof. Amir Sharon


Prof. Adi Avni
 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>