התכנית הבינלאומית לתואר שני במדעי הצמח בדגש אבטחת מזון בתמיכת ד"ר אלכס אפרים ראט לזכרה של המנוחה מרי קטלין פרידמן ראט ז"ל

תוכנית בינתחומית חדשנית זו פתוחה לסטודנטים מצטיינים ברחבי העולם המעוניינים לקבל תואר שני ללא תזה במדעי הצמח עם דגש על אבטחת מזון ובטיחות

Manna Center Program
Manna Center Program

ENGLISH

 

 


התכנית הבינלאומית לתואר שני במדעי הצמח בדגש אבטחת מזון
בתמיכת ד"ר אלכס אפרים ראט לזכרה של המנוחה מרי קטלין פרידמן ראט ז"ל

 

סקירה כללית

המשימה של המסלול למדעי הצמח בדגש על ביטחון תזונתי ובטיחות היא לחנך ולהכשיר תלמידים, להבין כיצד צמחים מתפקדים ומקיימים אינטראקציה עם סביבת הגידול שלהם ברמות שונות של ארגון, מהרמה המולקולרית ועד לרמה האקולוגית. קשר לביטחון תזונתי. התכנית תאפשר רכישת ידע על המתודולוגיה הנהוגה בגנטיקה מולקולרית של צמחים ובנושאים ביולוגיים של התא; ולחקור כיצד צמחים מקיימים אינטראקציה עם אורגניזמים אחרים ומסתגלים לשינויים סביבתיים. יתרה מכך, לאור האתגרים של הזנה בר-קיימא של האוכלוסייה ההולכת וגדלה בעולם שלנו, התוכנית מציגה קורסים רלוונטיים בנושא ביטחון תזונתי בדגש על קיימות.

 

התוכנית מספקת לסטודנטים ידע אקדמי עם סגל מוביל, הזדמנויות לרכוש מיומנויות מעשיות והזדמנות להיות חלק מיצירת עתיד בר קיימא.

התכנית מחייבת שכל סטודנט יבצע פרויקט מחקר המהווה חלק בלתי נפרד מהתכנית. פרויקטי מחקר יכולים להיעשות בתיאום והסכמה של כל אחד מהחוקרים בפקולטה למדעי החיים.

הסטודנטים שלנו מקבלים הכשרת מחקר מצוינת בגנטיקה מולקולרית של צמחים, ביוכימיה, ביולוגיה של התא, אקולוגיה וביואינפורמטיקה שתאפשר להם להמשיך לתואר דוקטור לאחר מילוי עבודת גמר MSc  ולהיכנס לקריירה אקדמית. לחילופין, הבוגרים מצוידים היטב גם לתפקידים במגזר הממשלתי כקובעי מדיניות או במגזר תעשייתי ההייטק.

 

ממשיכים למסלול תזה מחקרית

סטודנטים מצטיינים נבחרים המעוניינים להמשיך בעבודת תזה (ללא שכר לימוד נוסף), רשאים לעשות זאת לאחר השלמת דרישות החלק העיוני בשנה הראשונה. משך התכנית הוא שנתיים. תכנית עבודת גמר מחקרית תתבצע במהלך השנה השנייה.

 

*סטודנטים המעוניינים במסלול לתזה לתואר שני במדעי הצמח חייבים למצוא תחילה מנחה. 

לחצו כאן להורדת המדריך "כל מה שאתם צריכים לדעת" (בשפה האנגלית) 


ראש המסלול
פרופ' ניר אוהד 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>