המסלול לאקולוגיה ואיכות הסביבה (נלמד באנגלית)

המסלול באקולוגיה ואיכות הסביבה מקדם מחקר אקולוגי בסיסי ויישומי, מהרמה המולקולרית ועד הרמה המקרו אקולוגית, במטרה לפעול להגנת הסביבה למעננו ולמען הדורות הבאים. בוגרי המסלול פועלים לקידום המדע, לשמירה על המגוון הביולוגי, ולביסוסן של מערכות אקולוגיות בריאות 

המסלול לאקולוגיה: ציפור
 • תואר שני באקולוגיה ואיכות הסביבה
 • חדש! מסלול לתואר שני ללא תזה

 

תוכנית לימודים חדשה במסלול לאקולוגיה ואיכות הסביבה - לימודי תואר שני במסלול ללא תזה

התוכנית נלמדת במסגרת בית הספר לזואולוגיה בפקולטה למדעי החיים ומיועדת לבוגרי תואר ראשון במדעי החיים או נושאים קרובים כגון: מדעי הבריאות, הנדסה סביבתית ועוד.
 

למי התוכנית מיועדת: מורים לביולוגיה, עובדי רשויות, ארגוני איכות והגנת הסביבה ועוד, העוסקים באקולוגיה ושמירת הטבע ומעוניינים להרחיב ולהעשיר את הידע בתחום, ללא תזה.  

 

נושאים נלמדים: התוכנית מבוססת על הכשרה בין תחומית ועל למידה באמצעות טכנולוגיות חדישות. התלמידים יחשפו למגוון רחב של כלי מחקר ותחומים אקולוגיים כגון: שימור הטבע, ביולוגיה ימית, פיזיולוגיה סביבתית, נוירוביולוגיה, התנהגות בעלי חיים, פילוגנזה ואבולוציה.

 

תנאי קבלה: ציון 80 לפחות בתואר ראשון בביולוגיה או בנושא קרוב. קבלה ללא תואר ראשון בביולוגיה תדרוש למידת קורסי השלמה במהלך התואר.מידע נוסף על התוכנית החדשה: 

 • תכנית לימודים עיונית באקולוגיה ואיכות הסביבה, לתואר שני מוסמך אוניברסיטה /  Master of Science (M.Sc.) in Ecology and Environmental Studies
   
 • היקף השעות בתכנית: 38 ש"ס
   
 • הרכב ציון הגמר: ציון הגמר ייקבע על ידי ממוצע ציוני הקורסים ויכלול את ציון פרויקט המחקר. 
   
 • מעבר ממסלול ללא תזה למסלול עם תזה - לאחר שנה לכל המאוחר, סטודנטים שירצו לעבור למסלול הכולל תזה, יוכלו לעשות זאת באישור ראש המסלול ובתנאי שימצאו מנחים מתאימים ושציוני הקורסים עד אותו שלב גבוהים מ-80. הסטודנטים יצטרכו לעמוד בכל החובות הרגילים של מסלול עם תזה, כולל סמינר תלמידי המחקר. תלמידים הממשיכים למסלול עם תזה יחויבו לקחת את הקורס ביוסטטיסטיקה (ולא את הקורס עקרונות סטטיסטיים בניסויים). 
  .
 • משך הלימודים: ארבעה סמסטרים
   

מוזמנים להתחיל כבר היום את המסע לשיפור המחר!

לפרטים נוספים פנו במייל: mei123@tauex.tau.ac.il 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>