המסלול לגנטיקה (נלמד באנגלית)

במסלול לגנטיקה מתמקדים במחקר מולקולרי וגנטי. תלמידנו נחשפים לטכנולוגיות החדישות ביותר ולוקחים חלק במחקרים בחזית המחקר הביולוגי. הניסיון הלימודי שמצטבר במסלול שלנו ישרת במיוחד תלמידים ששואפים לפתח קריירה אקדמית ותלמידים שמעוניינים להצטרף לתעשיית הביוטכנולוגיה והתרופות.

גנטיקה

ENGLISH

 

גנטיקה

 

אנחנו חיים בעידן הפוסט-גנומי. הקידמה הטכנולוגית אפשרה לפענח את רצף הגנום של האדם ושל מינים רבים אחרים. הגנטיקה והגנומיקה הן שתי דיסציפלינות שעומדות כיום במרכז המחקר הביולוגי. שתיהן מהותיות להבנת כל התהליכים הבסיסיים בתא ולמציאת תרופות למחלות תורשתיות ולסרטן. כלים גנטיים שמשלבים ביולוגיה מולקולרית הם חוד החנית של המחקר הבסיסי והיישומי. הביוטכנולוגיה המתקדמת ותעשיית התרופות כולה מושתתות על כלים אלו.

 

המסלול לתואר שני בגנטיקה מאפשר הצצה אל עולם המחקר המולקולרי. התוכנית ללימודי גנטיקה מבוססת על קורסים בין תחומיים ייחודיים ופרויקטים יישומיים, וכך עונה על צרכיהם של בעלי תואר ראשון בביולוגיה, בכימיה או במדעים מדויקים המבקשים ללמוד לתואר שני. הסטודנטים שלנו נחשפים למחקר הבסיסי והחדשני ביותר וצוברים ניסיון מדעי שיאפשר להם להשתלב בתעשייה הביוטכנולוגית או להמשיך בלימודים לתואר השלישי.

 

 

ייחודו של המסלול

 

מסלול המוסמך בגנטיקה הוא מסלול בין תחומי שפתוח לתלמידי מוסמך מכל בתי הספר בפקולטה. תלמידים שכותבים עבודת מחקר לתואר השני בכל נושא הקשור בגנטיקה (במובנה הרחב ביותר, לרבות ביולוגיה מולקולרית, ביטויי גנים, אבולוציה, ביולוגיה חישובית, ביולוגיה התפתחותית, ביולוגיה של מערכות, חקר הסרטן ועוד) מוזמנים להצטרף למסלול שלנו.

 

להורדת קובץ ההנחיות למתעניינים בבית הספר למחקר ביו-רפואי וחקר הסרטן ע"ש שמוניסלחצו כאן >> 

 

דבר ראש המסלול

 

הגנטיקה עומדת במרכז המדעים הביולוגיים. היא החוליה המקשרת בין המחקרים על המנגנונים הבסיסיים של תפקוד התא (ביולוגיה מולקולרית) לתגובת התאים לסביבתם,  או לתהליכים תאיים אחרים (פיזיולוגיה), וכן להרכב היחידות הבסיסיות של התורשה (גנומיקה וציטוגנטיקה) ולדרך שבה הם יתפתחו במהלך התרחבות החיים על פני כדור הארץ (אבולוציה). הגנטיקה בת זמננו משתמשת בטכנולוגיות העדכניות ביותר להגדרת תפקידם של הגנים ותיפקודם, למציאת תרופות למחלות אנושיות, ולניתוח המנגנונים הבסיסיים של החיים.

 

ד"ר צחי חגי 

 

 

תוכנית הלימודים מורכבת מ-30 שעות לימוד וממחקר מעשי במעבדה.

 

לתוכנית הלימודים (ידיעון הפקולטה)

 

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>