המסלול לזואולוגיה

המסלול לזואולוגיה מיועד לתלמידים בעלי רקע בביולוגיה ומטרתו להעניק לתלמידיו הכשרה בזואולוגיה אינטגרטיבית, ידע נרחב ומעמיק על כל קבוצות בעלי החיים העיקריות, וניסיון בגישות ובשיטות מגוונות המיושמות במחקר זואולוגי.

המסלול לזואולוגיה

ENGLISH

 

 

זואולוגיה

 

מחקר זואולוגי עוסק באורגניזם ובאינטראקציה שלו עם סביבתו. זהו מחקר רב תחומי שמשלב שיטות מחקר מסורתיות כגון תצפיות שדה ומיקרוסקופיה עם שיטות חדשניות בביולוגיה מולקולרית, אקולוגיה של התנועה ואקולוגיה פיזיולוגית.
 
תלמידינו עובדים בשיתוף עם מדענים מובילים בתחום הזואולוגיה בארץ ובעולם, ומתמקדים בחקר אורגניזמים מרתקים ובתי גידול ייחודיים. המחקר הזואולוגי עוסק בשאלות יסוד ובשאלות עכשוויות בביולוגיה כגון התחממות כדור הארץ, הכחדת מינים, היווצרות מינים, ומינים פולשים.

 

 

ייחודו של המסלול

 

התלמידים במסלול רוכשים ידע מקיף בזואולוגיה אינטגרטיבית וזוכים להיכרות בלתי אמצעית עם בעלי חיים בבית גידולם הטבעי, בגן הזואולוגי ובמעבדה, בהנחיית זואולוגים מומחים בתחומם בישראל. תוכנית הלימודים מבטיחה היכרות מקיפה עם כל קבוצות בעלי החיים העיקריות והתנסות במגוון גדול של שיטות מחקר וניתוח נתונים.

 

 

דבר ראש המסלול

 

אם אתם אוהבים טבע ובעלי חיים, רוצים לצאת לשדה ולהכיר אותם מקרוב, להבין כיצד הם מתנהגים, כיצד הם מותאמים לסביבתם, מהם יחסי הגומלין שלהם עם אורגניזמים אחרים בבית גידולם וכיצד אפשר לתרום לשימורם ולרווחתם, המסלול לזואולוגיה הוא המסלול בשבילכם.
 
רבים מהתלמידים שלנו הם 'אנשי שטח' שמבצעים מחקרי שדה תוך שילוב גישות וכלים מתחומים שונים כגון ביולוגיה מולקולרית, פיזיולוגיה, סיסטמטיקה, התנהגות, אקולוגיה ואבולוציה בכדי לענות על שאלות בסיסיות ומורכבות מתחום הזואולוגיה. המסלול מקנה להם היכרות והבנה נרחבת של בעלי חיים ממגוון גדול של קבוצות ובתי גידול. לרשות הסטודנטים לזואולוגיה עומדים מתקני מחקר ייחודיים ובהם הגן למחקר זואולוגי ואוספי מוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט, המאפשרים גישה למשאבים מתקדמים וביצוע מחקרי מעבדה מורכבים לצד סקרים, תצפיות ומחקרי שדה בארץ ובעולם.
 
בוגרי המסלול יכולים להמשיך ללימודי תואר שלישי, ולהשתלב בעתיד במוסדות מחקר רלוונטיים או בגופי שמירת הטבע והסביבה, במשרדי ממשלה, בחינוך, ובתעשייה.
 

 

ד"ר נטע דורצ'ין

 

 

 

 

 

תוכנית הלימודים מורכבת מ-30 שעות לימוד וממחקר מעשי במעבדה.

 

תוכנית הלימודים (ידיעון הפקולטה)

 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive