המסלול לנוירוביולוגיה

המסלול לניורוביולוגיה משלב בין נוירוביולוגיה ומדעי המוח ההתנהגותיים. במסלול מגוון רחב של אפשרויות מחקר מן הרמה המולקולרית, התאית, זוחלים, מכרסמים ועד חקר המוח האנושי כולו. המסלול לתואר השני מספק כלי מחקר שמכסים את כל הקשת הביולוגית: שיטות מולקולריות ותאיות, גנטיקה, התנהגות בעלי חיים, מיקרוסקופיה, היסטולוגיה, דימות מוחית, אלקטרופיזיולוגיה והקשר בין תפקוד המוח להתנהגות. 

נוירוביולוגיה ומדעי המוח ההתנהגותיים

ENGLISH

 

 

נוירוביולוגיה 

 

חקר מדעי המוח הוא בין תחומי מטבעו. לצד המאמץ המתמשך להבנת המוח ודרכי פעילותו, לחקר מדעי המוח השפעה עצומה על הטכנולוגיה ועל התעשייה כמו גם על חיי היומיום שלנו. הצורך כיום להבין את המנגנונים שמאחורי התנהגות המוח גדול מתמיד בכדי לשפוך אור והשראה לפתרונות הנדסיים.

 

מאה וחמישים שנות המחקר המודרני במדעי המוח הובילו לתגליות רבות ולצבירת ידע רב, ועדיין איננו יודעים מספיק ונדרשים להמשיך לחקור. ההבנה של מנגנונים ומחלות נוירודגנרטיביים, הקשרים בין הפיזיולוגיה של המוח להתנהגות ולחקר שלהם באמצעות שיטות אמפיריות – כל אלו הם רק חלק מתשבץ מדעי המוח שבו תחומי הנוירוביולוגיה ומדעי המוח ההתנהגותיים ממלאים תפקידים מרכזיים.

 

המסלול משמש נקודת מוצא מצוינת לתלמידים שמבקשים להתמקד בחקר המוח. הוא מאפשר מחקר עדכני וחדשני במעבדות מחקר מהמובילות בעולם בתחומים אלו ובכל תחומי מדעי החיים, ובהם בית הספר לנוירוביולוגיה, ביוכימיה וביופיסיקה וכן במעבדות נבחרות נוספות בבית הספר למדעי הפסיכולוגיה. בסיום הלימודים מוענקת תעודת מוסמך במדעי החיים במסלול לנוירוביולוגיה ובמדעי המוח ההתנהגותיים.

 

 

 

 

ייחודו של המסלול

 

לסטודנטים במסלול לנוירוביולוגיה ולמדעי המוח ההתנהגותיים מוצעים קורסים מתקדמים רבים המכסים את כל ההיבטים של חקר מדעי המוח למן הרמה המולקולרית והתאית ועד לחקר המוח כולו.

תלמידינו מתמחים בשיטות הכוללות ביולוגיה תאית ומולקולרית, ביוכימיה, היסטולוגיה, נוירו-אימונולוגיה, מיקרוסקופיה, אלקטרופיזיולוגיה, דימות מוחית (MRI),התנהגות בעלי חיים, התנהגות אנושית, ובמודלים של מחלות מוח בבעלי חיים ובבני אדם.  

 

ראש המסלול: ד"ר ענן מורן 

 

תוכנית הלימודים מורכבת מ-30 שעות וממחקר מעשי במעבדה.

 

לתוכנית הלימודים (ידיעון הפקולטה)

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>