המסלול לביוכימיה (נלמד באנגלית)

המסלול לביוכימיה מעשיר ומכשיר תלמידים במגוון רחב של תחומים בביולוגיה מולקולרית וחקר התא, בדגש על ביולוגיה מבנית, ביולוגיה של קרום התא, איתות תאי, ביולוגיה התפתחותית, ביולוגיה של תאי גזע והתחדשות של תאים.

המסלול לביוכימיה

ENGLISH

 

 

ביוכימיה

 

אנחנו מאפשרים לתלמידינו להתמחות בטכניקות מחקר מתקדמות לצד עיסוק במושגים תיאורטיים בביולוגיה מולקולרית ובחקר התא. המחקר במסלול מגוון מאוד ומכסה קשת רחבה ועשירה של נושאים ותחומים החל בביולוגיה מבנית ועד לחקר הביולוגיה של הסרטן; מהמבנה המולקולרי, דרך חקר התא וכלה בחקר הרקמה עצמה.

 

 

ייחודו של המסלול

 

תוכנית הלימודים שלנו גמישה מאוד. תלמידי המסלול מוזמנים להרכיב לעצמם תוכנית לימודים אישית שמתמקדת בתחומי המחקר שלהם בביולוגיה מולקולרית או בחקר התא.  

 

 

דבר ראש המסלול

 

המחקר במעבדה שאני עומד בראשה משלב שיטות בביולוגיה מולקולרית ובחקר תאי גזע, הדמיה מתקדמת וניתוח סטטיסטי במטרה לפענח ולפצח שאלות בסיסיות בחקר התא ולהבין החלטות בגורל התא, תהליכי בידול בתאי גזע ותהליכי התפתחות של התאים. תאים בגופנו יודעים כיצד לשלב אותות חיצוניים (מכניים או ביוכימיים) עם מצבם הפנימי כדי להגיע להחלטות לגבי שינוי מצבם, למשל במהלך ההתפתחות או במחלה. אנחנו מנסים להבין את החוקיות של כללי החלטה אלו.

 

חקר הביולוגיה המולקולרית בת זמננו וחקר התא מצריכים מיומנויות בין תחומיות ויכולות אנליטיות מתקדמות לפיתוח שיטות ניסיוניות חדשניות. התוכנית שלנו מציעה מגוון רחב של כלים ניסיוניים, תיאורטיים ואנליטיים לתלמידי מחקר השואפים לעסוק במחקר בביולוגיה מולקולרית או בחקר התא.

 

ד"ר יפתח נחמן

 

 

תוכנית הלימודים מורכבת מ-30 שעות וממחקר מעשי במעבדה.

 

לתוכנית הלימודים (ידיעון הפקולטה)

 

 

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>