המסלול למיקרוביולוגיה

המסלול למיקרוביולוגיה מספק הכשרה בחקר מיקרואורגניזמים :אורגניזמים שלא ניתן לראותם ללא שימוש במיקרוסקופ הכוללים חיידקים, פטריות מיקרוסקופיות, טפילים ווירוסים. המסלול תומך בתחומי עניין רחבים במיקרוביולוגיה, כולל מיקרוביולוגיה סביבתית, מחקר של מיקרואורגניזמים פתוגניים, גנטיקה של חיידקים ומיקרוביולוגיה מערכתית.

מיקרוביולוגיה

ENGLISH

 

 

מיקרוביולוגיה

 

המסלול מקיף תחומי עניין רחבים במיקרוביולוגיה כגון: האינטראקציה בין התא המארח לחיידקים מחוללי מחלות במטרה לפענח מנגנוני פתוגניות; אקולוגיה מיקרוביאלית שמטרתה להבין את האינטראקציה בין חיידקים לסביבתם, גנטיקה מיקרוביאלית הכוללת מחקרים של גנוטיפים ומערכות בקרה גנטית וכן מיקרוביולוגיה מערכתית שמטרתה לשלב אנליזות של גנומים, ביטויי RNA, ביטויי חלבון ומטבוליזם בכדי ליצור מודל משולב של תא מיקרוביאלי או פעילות של קהילות חיידקים.

 

 

ייחודו של המסלול

 

במסלול למיקרוביולוגיה התלמידים משתמשים בכלים ושיטות מן הביולוגיה מולקולרית, גנטיקה מיקרוביאלית, יחסי פתוגן-מאכסן, ביוכימיה, ביולוגיה חישובית וגנומיקה. המסלול מיועד להכשיר תלמידים שמעוניינים להמשיך ללימודי דוקטורט ולכל מי ששואף לפתח קריירה בתעשייה בהיבטים הקשורים ברפואה ובביוטכנולוגיה.

 

 

דבר ראש המסלול

 

תחומי העניין שלי קשורים באינטראקציה של חיידקיים פתוגניים תוך-תאיים עם התאים המארחים שלהם, שכוללים בקרה ואבולוציה של מערכות פתוגניות של חיידקים ושל המסלולים התאיים שעוברים מניפולציה על ידי חיידקים פתוגניים. המחקר במעבדה שאני עומד בראשה מתמקד בחיידקים לגיונלה וקוקסיאלה. אנחנו מבצעים ניסויים גנטיים, גנומיים וביוכימיים בכדי לענות על שאלות יסוד של אינטראקציות האינטימיות של החיידקים הפתוגניים האלו עם תאי המארח שלהם.

 

מיקרואורגניזמים הם האורגניזמים הנפוצים ביותר בעולם. הבנתם חיונית להתפתחות העתידית של הרפואה, הביוטכנולוגיה, מדעי הסביבה והחקלאות. על פי החזון שלי, מטרתו של המסלול למיקרוביולוגיה היא לאפשר לסטודנטים לבצע מחקר איכותי ומעמיק שיספק להם ערכת מיומנויות ללימודים מתקדמים לתואר דוקטור או לקריירה בתעשייה בתחומי הביוטכנולוגיה.

 

פרופ' ענת הרשקוביץ 

 

 

 

תוכנית הלימודים מורכבת מ-30 שעות וממחקר מעשי במעבדה.

 

תוכנית הלימודים (ידיעון הפקולטה)

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>