המסלול לביוטכנולוגיה

הביוטכנולוגיה עוסקת בפיתוח יישומים שרותמים מערכות ביולוגיות וביוכימיות לטובת האנושות, תוך שילוב ידע ומתודולוגיות מדעיות מהביולוגיה, הביוכימיה, רפואה, כימיה, הנדסה ומדעי המחשב, ותכליתה הבנה מעמיקה של העקרונות המניעים תהליכים ביולוגיים בטבע לשם ניצולם ושיפורם לרווחת האדם.

מסלול לביוטכנולוגיה

ENGLISH

 

 

ביוטכנולוגיה

 

הביוטכנולוגיה עוסקת בפיתוח יישומים שרותמים מערכות ביולוגיות וביוכימיות לטובת האנושות. ראשיתה של הביוטכנולוגיה בראשית ימי האנושות, עם השימוש בתהליכים ביולוגיים לפיתוח החקלאות ולייצור מזון.

 

הביוטכנולוגיה המודרנית שואבת את כוחה מעצם היותה בין תחומית. היא משלבת ידע ומתודולוגיות מדעיות מהביולוגיה, הביוכימיה, רפואה, כימיה, הנדסה ומדעי המחשב, ותכליתה הבנה מעמיקה של העקרונות המניעים תהליכים ביולוגיים בטבע לשם ניצולם ושיפורם לרווחת האדם.

 

 

ייחודו של המסלול

 

המסלול לביוטכנולוגיה מספק לתלמידים ידע וכלים לעיסוק במדעים רב-תחומיים, תוך התמקדות בפיתוח יישומים מועילים לאנושות. התוכנית שלנו שמה דגש על הכשרה בין תחומית ועל מחקר שיתופי תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ובמערכות ניסיוניות לטיפול בשאלות ביולוגיות יסודיות וחדשניות.

 

תלמידים במסלול לביוטכנולוגיה מקבלים הכשרה במגוון רחב של שיטות מתחומים מדעיים כגון ביולוגיה מולקולרית, ביו-הנדסה, רפואה, כימיה של חלבונים, הנדסה מולקולרית, ביואינפורמטיקה, אימונוטכנולוגיה ומיקרוביולוגיה מולקולארית. ההכשרה מעניקה לתלמידים בסיס איתן להתמקדות במחקר חדשני באמצעות שימוש בגישות מתקדמות.

 

להורדת קובץ ההנחיות למתעניינים בבית הספר למחקר ביו-רפואי וחקר הסרטן ע"ש שמוניסלחצו כאן >> 

 

דבר ראש המסלול - פרופ' אהוד גזית 

"ביוטכנולוגיה היא אחד התחומים המרתקים ביותר במדע המודרני. מצד אחד היא עתיקה כגיל הציביליזציה האנושית מאז למד האדם להכין לחם גבינה ויין. מצד השני היא חדשנית ביותר תוך כדי יישום של כלים מביולוגיה, כימיה, פיזיקה ומדעי המחשב.

הביוטכנולוגיה המודרנית כוללת בין היתר, ננוטכנולוגיה, ביואינפורמטיקה, פיתוח תרופות, ביו-חומרים ביולוגיה סינתטית והנדסת רקמות. התחום ממשיך להתקדם עם טכנולוגיות חדשות של עריכת גנים ושימוש באינטליגנציה מלאכותית לשימושים הכוללים רפואה מותאמת אישית, תכנון חומרים תרופתיים ומטבולומיקה". 


תוכנית הלימודים מורכבת מ-30 שעות וממחקר מעשי במעבדה.

 

תוכנית הלימודים (ידיעון הפקולטה)

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>