המסלול לביוטכנולוגיה

הביוטכנולוגיה עוסקת בפיתוח יישומים שרותמים מערכות ביולוגיות וביוכימיות לטובת האנושות, תוך שילוב ידע ומתודולוגיות מדעיות מהביולוגיה, הביוכימיה, רפואה, כימיה, הנדסה ומדעי המחשב, ותכליתה הבנה מעמיקה של העקרונות המניעים תהליכים ביולוגיים בטבע לשם ניצולם ושיפורם לרווחת האדם.

מסלול לביוטכנולוגיה

ENGLISH

 

 

ביוטכנולוגיה

 

הביוטכנולוגיה עוסקת בפיתוח יישומים שרותמים מערכות ביולוגיות וביוכימיות לטובת האנושות. ראשיתה של הביוטכנולוגיה בראשית ימי האנושות, עם השימוש בתהליכים ביולוגיים לפיתוח החקלאות ולייצור מזון.

 

הביוטכנולוגיה המודרנית שואבת את כוחה מעצם היותה בין תחומית. היא משלבת ידע ומתודולוגיות מדעיות מהביולוגיה, הביוכימיה, רפואה, כימיה, הנדסה ומדעי המחשב, ותכליתה הבנה מעמיקה של העקרונות המניעים תהליכים ביולוגיים בטבע לשם ניצולם ושיפורם לרווחת האדם.

 

 

ייחודו של המסלול

 

המסלול לביוטכנולוגיה מספק לתלמידים ידע וכלים לעיסוק במדעים רב-תחומיים, תוך התמקדות בפיתוח יישומים מועילים לאנושות. התוכנית שלנו שמה דגש על הכשרה בין תחומית ועל מחקר שיתופי תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ובמערכות ניסיוניות לטיפול בשאלות ביולוגיות יסודיות וחדשניות.

 

תלמידים במסלול לביוטכנולוגיה מקבלים הכשרה במגוון רחב של שיטות מתחומים מדעיים כגון ביולוגיה מולקולרית, ביו-הנדסה, רפואה, כימיה של חלבונים, הנדסה מולקולרית, ביואינפורמטיקה, אימונוטכנולוגיה ומיקרוביולוגיה מולקולארית. ההכשרה מעניקה לתלמידים בסיס איתן להתמקדות במחקר חדשני באמצעות שימוש בגישות מתקדמות.

 

להורדת קובץ ההנחיות למתעניינים בבית הספר למחקר ביו-רפואי וחקר הסרטן ע"ש שמוניסלחצו כאן >> 

 

 

דבר ראש המסלול

 

הביוטכנולוגיה כוללת את כל הטכנולוגיות שמבוססות על פיתוח יישומים שמנצלים תהליכים תאיים וביומולקולרים לקידום מוצרים שנועדו לשפר את איכות חיינו ואת רווחתו של כדור הארץ.

 

ההתקדמות הביוטכנולוגית בת זמננו זהה בעוצמתה לפיתוחים פורצי דרך בתחומי הפיזיקה וההנדסה ששינו ללא הכר את חיינו במאה ה-20. הביוטכנולוגיה בעידן המודרני פורצת דרך באמצעות מוצרים וטכנולוגיות שמאפשרים טיפול במחלות נדירות ומתישות, היא מקטינה את דריסת הרגל הפוגענית בסביבתנו, מאכילה את אוכלוסיית העולם שגדלה כל הזמן, ומספקת אמצעים ליצירת מקורות אנרגיה נקיים, בטוחים ויעילים יותר.

 

חוקרי מדעי החיים שמזוהים עם המסלול לביוטכנולוגיה ממקדים את מחקרם בשלושה פתרונות ביוטכנולוגיים עיקריים שנועדו לרפא את העולם, לתדלק אותו ולהאכיל אותו – הידועים כ-HFF;
Heal the world, Fuel the world and Feed the world

 

אם אתם רוצים להיות חלק מתוכנית לימודים ומחקר יוצאת דופן ולהשפיע ישירות על חייהם של בני האדם, אני מזמין אתכם להצטרף למסלול לביוטכנולוגיה. כראש המסלול, אני עובד בשיתוף עם התלמידים בכדי להתאים את התוכנית לצרכים האקדמיים שלהם ובסופו של דבר להכשיר אותם לקדם את המחקר האישי שלהם.

 

ד"ר יריב ויין

 

 

תוכנית הלימודים מורכבת מ-30 שעות וממחקר מעשי במעבדה.

 

תוכנית הלימודים (ידיעון הפקולטה)

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>