תכנית לימודים משולבת במדעי החיים ובפיזיקה

סימול 0455

  • אודות התכנית
  • תנאי קבלה
  • מבנה התכנית
  • רשימות קורסים
  • מערכת שעות
  • לוח בחינות

מרכזי התכנית: ד"ר יפתח נחמן - ביולוגיה  |  פרופ' אלי אייזנברג - פיזיקה

 

סך השעות לתואר בפועל הוא: 173-186 ש"ס, מתוכן 71-78 ש"ס במדעי החיים ו- 103-116 ש"ס בפיזיקה. על שעות אלה יש להוסיף קורסים בהיקף 4 ש"ס במסגרת "כלים שלובים".


מטרת הלימודים ומבנה הלימודים

ההתפתחות המואצת של המחקר הפיזיקלי במערכות ביולוגיות מחד, והצורך ברעיונות וכלים מתחום הפיזיקה במחקר במדעי החיים מאידך, מעוררים את הצורך בחוקרים בעלי הכשרה יסודית בשני התחומים. כמו כן, מספר הולך וגדל של חברות תעשייתיות עוסקות בפיתוח מוצרים המשלבים שיטות פיזיקליות מתקדמות ביישומים ביולוגיים ורפואיים. מטרת התכנית היא להכשיר עתודת חוקרים, אשר ברובם ימשיכו בלימודיםלתארים גבוהים, ויוכלו להמשיך במחקר, באקדמיה או בתעשייה, בכל אחד מן התחומים לפי בחירתם, תוך רכישת ידע רחב בתחום השני. 

תכנית זו  מבוססת על שילוב קורסים הניתנים על ידי בית הספר לפיזיקה ואסטרונומיהוקורסים המוצעים לתלמידי הפקולטה של מדעי החיים, ותופעל במשותף על ידי שתי יחידות אלה.

תלמידי שנה ג' יבצעו שני פרויקטים אחד בפיזיקה ואחד בביולוגיה. ניתן יהיה להמיר את הפרויקט בפיזיקה בקורס 'מעבדה בפיזיקה ג''.

קהל היעד של התכנית הוא תלמידים בעלי כישורים אנליטיים חזקים המתעניינים במדעי החיים. התכנית תאפשר להם לשלב בין תחומי העניין השונים. התכנית היא תכנית יוקרתית ותנאי הקבלה אליה יהיו גבוהים מהנהוג בשתי התוכניות החד-חוגיות.??

משך הלימודים שלש שנים, ובסיומן יוענק לבוגרים תואר בוגר בתכנית לימודים משולבת בפיזיקה ובמדעי החיים. 
עומס הלימודים בתכנית גבוה במקצת מהעומסהנהוג בתוכניות הנפרדות. ציוני הקורסים ישוקללו בכל חוג בנפרד ובסיום המסלול יקבלו הבוגרים  שני ציוני גמר.
התכנית תאפשר לבוגריה להמשיך בלימודים מתקדמים בפיזיקה או במדעי החיים.

 

 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive